Zagęszczanie włosów
Zagęszczanie włosów

 
Efektem zagęszczenia włosów, jak już sama nazwa wskazuje, jest osiągnięcie gęstych i pięknych włosów. Poprzez zagęszczenie włosów zwiększymy ich objętość na naszej głowie, sprawiając, że po zabiegu mamy bujną fryzurę, która taka pozostaje, bez względu na rodzaj pogody, jak i stan naszego samopoczucia. Najczęściej do zagęszczania używane są pasma od 20 do 55 centymetrów długości. Dla kobiet bardziej wymagających możliwe jest nawet stworzenie włosów o długości od 60 do 120 centymetrów. Ale czy taka długość jest konieczna, jeśli włosy o długości 50 centymetrów sięgają zazwyczaj kobiecej talii? Tym bardziej że im dłuższe włosy, tym ich cena jest wyższa. Zawsze trzeba brać pod uwagę długość naszych włosów, do których będą doczepiane nowe włosy. Dlatego też końcowa długość zależy także od tego, jaką strukturę mają nasze włosy i jakiej są długości, ale również od naszych potrzeb.
 
Ilość doczepianych pasemek i ich długość dobierana jest w taki sposób, żeby fryzura będąca efektem końcowym wyglądała bardzo naturalnie i tworzyła jedną całość. Wiadomo, że koloru do naturalnego nie jest się w stanie w stu procentach idealnie dobrać, dlatego zalecane jest używanie różnych przybliżonych kolorów pasemek, tworząc przez to tak zwany efekt multi kolorów.
 
Jeśli już zdecydowaliśmy się i chcemy zagęścić sobie włosy, nie martwmy się o to, czy będzie widać wykonane zagęszczenie. Zabieg ten przeprowadzany jest tak fachowo, że nikt nie będzie w stanie się zorientować, że to nie są nasze włosy.